Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Działalność gospodarcza i JPK_FA  


MarioBross
Posty: 3
Registered
(@mariobross)
Nowicjusz
Dołączył: 11 miesięcy temu

Znajomy od jakiegoś czasu świadczy usługi przewozu i współpracuje z z firmą BOLT, teraz ma wygenerować JPK_FA (osoby prowadzące działalność będą wiedzieć, o jakie dokumenty chodzi) i tak ma z systemy BOLT plik CSV Bolt - Faktury za przejazdy - Czerwiec 2019 i teraz z tego pliku CSV z fakturami musi wygenerować JPK_FA.xml, czyli musi przekonwertować dane, ale nie ma żadnego narzędzia, które potrafiłoby takie coś zrobić.

JPK_FA jest strukturą złożoną, bo składa się z 92 pól, z których niemal połowa (dokładnie 43 pola) musi zostać wypełniona przez przedsiębiorcę natomiast plik z systemu BOLT posiada tylko chyba z 15 pól z danymi, także nie za bardzo wiadomo jak i czym przerobić te dane na JPK_FA, których wymaga ministerstwo.

Ktoś miał może podobną sytuację i robił coś takiego, że z pliku CSV wygenerował potrzebne dane w JPK_FA ?

Wiem, że w wfirma.pl jest możliwość importowania faktur, ale z Ubera - do 15 dnia kolejnego miesiąca kierowcy Uber otrzymują faktury (ich generowanie odbywa się automatycznie) w formacie XLSX (.csv) za ostatni miesiąc. Dzięki funkcji importu faktur można w łatwy sposób dodać je do systemu wFirma i tam jest opcja wygenerowania JPK_FA, ale nie wiemy jak obrobić dane z BOLTA.

Pytam, bo może ktoś miał podobną sytuację i byłby w stanie podpowiedzieć jak ten problem rozwiązać.

4 Odpowiedzi
Admin Driver
Posty: 75
Admin
(@admin-driver)
Średnio zaawansowany
Dołączył: 2 lata temu

Cześć, @mariobross rozwiązałeś sprawę?

Odpowiedz
MarioBross
Posty: 3
Registered
(@mariobross)
Nowicjusz
Dołączył: 11 miesięcy temu

Tak rozwiązałem ten problem, ale aby to okiełznać potrzeba czasu i nie jest to też proste bo nie ma narzędzia, które potrafiłoby w prosty sposób zestawić dane z CSV do XML-a, także jedyna opcja to umieć zestawić dane, ale trzeba zrozumieć wcześniej o co chodzi i jak generować pliki XML dla JPK_FA.

W biurach księgowych też tego nie zrobią bo oni korzystają z gotowych narzędzi, a to co jest na rynku to faktur BOLTA nie potrafi wczytać. Gdyby ktoś kiedyś miał problem to mogę zestawić dane bo się tego nauczyłem, ale zajęło mi to ponad 2 tygodnie aby dowiedzieć się jak prawidłowo powinien być sporządzony JPK w przypadku danych z BOLTa i działalności.

Odpowiedz
1 Odpowiedz
vano
 vano
Registered
(@vano)
Dołączył: 8 miesięcy temu

Nowicjusz
Posty: 3

@mariobross

Z przyjemnością się komunikuję, szukam także okazji do automatyzacji i uproszczenia procesu
jeśli to możliwe - napisz na maila mystikvano@gmail.com

Odpowiedz
Admin Driver
Posty: 75
Admin
(@admin-driver)
Średnio zaawansowany
Dołączył: 2 lata temu

@mariobross rozumiem, fajnie jakbyś w wolnej chwili opisał metodę + ewentualnie w załącznikach przykładowe pliki, przyda się taka pomoc dla wszystkich.

Odpowiedz
Udostępnij: