Rozliczenie z US  


Pawel2314
Posty: 2
Registered
(@pawel2314)
Nowicjusz
Dołączył: 3 miesiące temu

Witam, jestem zielony w temacie Bolta, a chce sobie dorobić do pensji, podpiąłem się pod partnera (auto mam swoje), nie otrzymałem żadnej umowy od niego nawet zleceniówki. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak krok po kroku rozliczyć się z US żeby był full legal? W najbliższym czasie planujemy z żona kupić mieszkanie i nie chce żeby były jakieś kwasy.

Pozdrawiam

Tagi
3 Odpowiedzi
Pawel2314
Posty: 2
Registered
(@pawel2314)
Nowicjusz
Dołączył: 3 miesiące temu

Dodam, ze nie ukończyłem 26 roku życia wiec jestem zwolniony z podatku.

Odpowiedz
2 Odpowiedzi
Admin Driver
Admin
(@admin-driver)
Dołączył: 1 rok temu

Średnio zaawansowany
Posty: 68

Cześć @pawel2314

musisz mieć umowę z partnerem, bez tego ani rusz, zadzwoń do nich i powiedz żeby Ci podesłali umowę, bo będziesz zgłaszał to do urzędu skarbowego i rozliczał wszystko jak biały człowiek.

Zazwyczaj od umowy z partnerem odprowadzasz do US 8,5% podatku ryczałt czyli PPE. Ja już jestem powyżej 26 roku więc nie podpowiem Ci jak wygląda zwolnienie z podatku, ale wydaje mi się, że skoro trąbią wszędzie, że do 26 roku wszyscy są zwolnieni z dochodowego, to raczej nie ma znaczenia czy to ryczałt czy zasady ogólne.

Najszybsza metoda to zadzwoń do jakiegokolwiek US i zapytaj czy jesteś zwolniony z podatku ryczałtowego / PPE. Umowy z partnerami Bolt / Uber w większości przypadków podlegają ryczałtowi.

"Ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, taka forma rozliczania przeznaczona jest dla osób fizycznych, osiągających przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, jak również z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, i innych umów o podobnym charakterze".

Daj znać jak się dowiesz co i jak.

Odpowiedz
jp
 jp
Registered
(@upik)
Dołączył: 2 miesiące temu

Nowicjusz
Posty: 1

@pawel2314

polecam biuro rachunkowe zajmujace sie Uberowcami i Boltem. Tanio, szybko, niczym nie musisz samemu sie zajmować.

https://www.facebook.com/Biuro-Rachunkowe-UPIK-850857855102144/notifications/

Odpowiedz
Udostępnij: