Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Początek przygody z przewozem


HugoStigliz
Posty: 2
Registered
Topic starter
(@hugostigliz)
Nowicjusz
Dołączył: 8 miesięcy temu

Dzień dobry!

Przede wszystkim witam jako nowy użytkownik - chociaż wpisy śledzę już od jakiegoś czasu 🙂

Piszę, żeby zasięgnąć mądrości ludowej.

Prowadzę DG od 4 lat, usługi niezwiązane totalnie z przewozem osób. Niestety tak się złożyło, że moją branżę korona praktycznie wykończyła, obroty w porównaniu z zeszłym rokiem spadły drastycznie, i na ten moment zostały mi "na placu" - po handlowcach - dwa, praktycznie nowe Aurisy z fabrycznym LPG. Wpadłem na genialny pomysł, że może przy pomocy Ubera/FreeNow lub innego przewoźnika zaczną na siebie i dla mnie zarabiać.

Jeśli chodzi o wszystkie sprawy związane z licencjami, badaniami itd. to po przestudiowaniu forum wszystko jest dla mnie mniej więcej jasne.

Natomiast nie wiem jak do końca - i tutaj będę wdzięczny za porady - "zacząć" zarabiać?

1. Zostać małym przewoźnikiem - legalnie wsadzić w auta ludzi żeby jeździli?

2. Podpiąć się pod dużych przewoźników - czy to ma w ogóle sens jak wszystko (w teorii) mogę ogarnąć sobie sam?

Z góry zaznaczam, że przewóz nie ma być dla mnie jedynym źródłem zarobku ale mimo wszystko chciałbym wyciągnąć z niego jak najwięcej.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie, pomysły i opinie.

Pozdrawiam!

2 Odpowiedzi
Admin Driver
Posty: 131
Admin
(@admin-driver)
Zawansowany
Dołączył: 3 lata temu

Cześć, @hugostigliz

najprostszy sposób to wynajem tych aut, przystosować je do przewozów i zarabiać na wynajmie, jeżeli mają stać to lepiej żeby zarabiały.

Odpowiedz
trafik
Posty: 9
Registered
(@trafik)
Początkujący
Dołączył: 8 miesięcy temu

Cześć @hugostigliz!

Odniosę się do pkt 2.

Warto wpiąć dwóch swoich kierowców razem z autami do partnera flotowego, otrzymasz dokładne rozliczenia i statystyki swoich kierowców ze wszystkich trzech aplikacji (Uber, Bolt, Free Now). Co najlepsze, całość uzyskasz na jednej fakturze, co mocno ograniczy koszta księgowe i uprości rozliczenia bezpośrednio z kierowcami. Do tego nie ma żadnego minimum ani maksimum czasu jaki muszą poświęcić. Po pandemii handlowcy mogą wrócić do swoich obowiązków w Twojej firmie, a dorabiać tylko gdy chcą, mogą zrobić 1 kurs na miesiąc i też jest dobrze, wszystko zostanie rozliczone. Zachęcam do sprawdzenia jak działa rozliczenie b2b tutaj.

Odpowiedz
Udostępnij: