Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Legalny.eu - Licencja TAXI od 2020 bez działalności? Proszę o opinię!  


pkobiela
Posty: 1
Registered
(@pkobiela)
Nowicjusz
Dołączył: 9 miesięcy temu

Witam wszystkich, słyszał ktoś o partnerze https://legalny.eu/ ?

Jak się mają jego rozwiązania co do prawa? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii na jego temat, będę wdzięczny za każdą informacje.

 

Pozdrawiam!

1 Reply
Naamach
Posty: 2
Registered
(@naamach)
Nowicjusz
Dołączył: 8 miesięcy temu

Witam Cie,

jestem świerzy na tym forum, a boltem interesuje się od ponad pół roku, czyli obserwuje wpisy, zwracam się z różnymi zapytaniami do obecnych partnerów flotowych, oraz kieruje zapytania do ITD.

W odpowiedzi na Twoje pytanie:

co do wpisu:

"

Czy otrzymam odpis licencji TAXI tak jak dotychczas na przewóz osób i będę się w nim znajdować?

Tak otrzymasz odpis licencji i również Twój samochód czy to prywatny czy wynajmowany będzie się w niej znajdować (numery rejestracyjne)."

Podmiotem który posiada licencję jest spółka, więc musi mieć prawo do dysponowania tym pojazdem aby móc zrobić odpis licencji na Twoje auto.. (umowa najmu - pamiętaj musisz od tego zapłacić podatek), dodatkowo aby było zgodnie z prawem samochód musi mieć wpis do dowodu rejest. "TAXI", a co za tym idzie powinieneś zmienić swoje ubezpieczenie OC. Na swoim przykładzie powiem Ci, że różnica oc i dodatkowe AC, to różnica przy indywidualnym ubezpieczeniu a TAXi 1700 zł.

Co więcej zastanawiam się, nad samą licencją - skoro będzie ona działała na zasadzie TAXI tzn. że będzie wydawana na określony teren. Skoro spółka wyrobi taką licencję na teren powiedzmy gminy "X" a Ty chcesz jeździć po gminie "Y" to będzie to niezgodne z prawem.

Może niech się ktoś jeszce wypowie na ten temat.

Pozdrawiam Cie.

 

Odpowiedz
Udostępnij: