Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Badania lekarskie oraz psychotechniczne  


Dadits
Posty: 3
Registered
(@dadits)
Nowicjusz
Dołączył: 1 rok temu

Witam serdecznie,

jakie wymagania musi spełniać kierowca Uber & Bolt? Czy takie dokumenty jak badania lekarskie, badania psychotechniczne oraz zezwolenie na przewóz osób są wymagane? Czy podczas kontroli policji albo ITD muszę przedstawić takie dokumenty?

Pozdrawiam

25 Odpowiedzi
Admin Driver
Posty: 109
Admin
(@admin-driver)
Zawansowany
Dołączył: 2 lata temu

Tym pytaniem chyba żarty sobie robisz 😀

Odpowiedz
1 Odpowiedz
Dadits
Registered
(@dadits)
Dołączył: 1 rok temu

Nowicjusz
Posty: 3

Niesamowicie mi pomogłeś tym zdaniem...

Jak już NIC nie wnosimy do tematu.

Pamiętacie zimę 1986/1987 oraz te -30 stopniowe mrozy? Do dzisiaj mi ciarki przechodzą...

Odpowiedz
Admin Driver
Posty: 109
Admin
(@admin-driver)
Zawansowany
Dołączył: 2 lata temu

Cierpy strajkują i borutę robią od kilku lat, że Uberowcy jeżdżą bez żadnych badań 😉

Postaram się pomóc 🙂

Warto zrobić badania psychotechniczne na własną rękę (nikt tego nie wymaga) i je wozić przy sobie, w razie kontroli nikt Ci nie zarzuci ich braku.
W większości partner, pod którego będziesz się podpinał będzie wymagał to o czym już pisałem: https://uber-bolt.net//index.php/forum-kierowcow-uber-bolt/formalnosci-potrzebne-dokumenty-aby-zaczac-jezdzic/

Warto wiedzieć też, że szykują się zmiany w przepisach od 1 stycznia 2020. Uber ostatnio wysłał takie info do kierowców: https://uber-bolt.net//index.php/forum-kierowcow-uber-bolt/nowe-przepisy-dotyczace-przewozu-osob-od-1-stycznia-2020/

Odpowiedz
3 Odpowiedzi
papaadunio
Registered
(@papaadunio)
Dołączył: 1 rok temu

Początkujący
Posty: 5

@admin-driver

Jakiego partnera polecasz? Jak długo się z nim współpracuje? Co muszę zrobić aby uniknąć partnera? Dzięki z góry.

Odpowiedz
Admin Driver
Admin
(@admin-driver)
Dołączył: 2 lata temu

Zawansowany
Posty: 109

@papaadunio

tutaj masz listę partnerów https://uber-bolt.net/index.php/zarobki-kierowcow-taxify-bolt-ubera/lista-partnerow-taxify-i-uber/

jestem podpięty pod https://twojpartner.info i nie ma z nimi żadnych problemów od długiego czasu.

Co zrobić aby uniknąć partnera? Jeżeli nie chcesz rozliczać się przez partnera możesz sam być partnerem 🙂

Odpowiedz
papaadunio
Registered
(@papaadunio)
Dołączył: 1 rok temu

Początkujący
Posty: 5

@admin-driver

Super dziękuję Ci. Proszę jeszcze Cię o jedno gdybyś podał mi link jak zostać partnerem bo owszem czytałem ale co strona to inne metody. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Dadits
Posty: 3
Registered
(@dadits)
Nowicjusz
Dołączył: 1 rok temu

Już się gubię z tym wszystkim. Jedni mówią, że trzeba mieć zarówno badania lekarskie jak i badania psychotechniczne i należy je przedstawić podczas kontroli. Z jednej strony są one do wykonania - jedynie trzeba czas i pieniądze poświęcić. Z drugiej strony, zastanawiam się czy wszyscy kierowcy (w szczególności obcokrajowcy) je posiadają - w internecie można znaleźć informację na temat kar jakie ITD nakłada na takich kierowców - znaczy się, że są one nieprawdziwe?

Chciałbym zacząć jeździć, jednak wolałbym zminimalizować możliwość zostania ukarania. A badania lekarskie, w moim przypadku, są niełatwe do zdobycia - co wiąże się z długim terminem otrzymania go. Badania psychotechniczne już mam. 

Odpowiedz
9 Odpowiedzi
Admin Driver
Admin
(@admin-driver)
Dołączył: 2 lata temu

Zawansowany
Posty: 109

Cześć,

powiem Ci tak ja nie mam badań psychotechnicznych, ani żadnych badań lekarskich i nie ma problemu - 99% kierowców nie ma takich badań.

Najwięcej przypałów i "łapanek" jest z przejazdów gotówkowych - cierpy specjalnie zamawiają kurs gotówkowy, bo wiedzą że 90% kierowców im nie da paragonu i wtedy dzwonią po policję i robią Ci przypał. Ja od początku nie przyjmowałem przejazdów gotówkowych bo wyczułem pismo nosem - żadne zatrzymanie nie nastąpiło z innego powodu niż podstawiony pasażer - taksówkarz domagający się paragonu i dzwoniący na policję. Dlatego nie przyjmuj przejazdów gotówkowych i masz 99% przypału z głowy.

Tak czy inaczej od 1 styczna 2020 będzie wymagana licencja taksówkarska czy na przewóz osób (nie wiem dokładnie) + kurs ratownictwa medycznego. Ci którzy będą chcieli jeździć w uberku czy bolcie będą musieli zrobić to wszystko ale to dopiero od nowego roku.

Pamiętaj Cierp jest Cierp i zawsze będzie narzekał, zawsze będzie mu źle, zawsze będzie mu za mało kasy i będzie zazdrościł nawet tym którzy jeżdżą za mniejsze stawki (paradoks). Praca ta polega na wożeniu ludzi i gadaniu sobie z nimi a nie staniu na parkingu w tureckim swetrze lub białej koszulce na ramiączka i paleniu fajek i opowiadaniu historii kogo to oni nie wieźli swoim starym mercedesem 😉

Tak czy inaczej aktywuj sobie konta w uberku i bolcie i ruszaj w drogę i nie przyjmuj przejazdów gotówkowych. Pamiętaj jeszcze o jednej ważnej rzeczy jak podepniesz się pod partnera i podpiszesz z nim umowę, to warto zgłosić do Urzędu Skarbowego tą umowę i odprowadzać od niej podatek - oczywiście partner powie Ci, że oni już potrącają Ci w tej umowie 7% Vat ale ty jeszcze musisz odprowadzić swój podatek dochodowy - w praktyce ukraińcy i część polaków tego nie robi - no ale każdy ma własny rozum. Także pamiętaj nie przyjmuj kursów gotówkowych, odprowadzaj dochodowy do US od umowy z partnerem, tankuj zawsze do pełna i zarabiaj dużo kasy 🙂

Peace, Love and Drive 😎 

Odpowiedz
Adrian8891
Registered
(@adrian8891)
Dołączył: 12 miesięcy temu

Nowicjusz
Posty: 1

@admin-driver

Bardzo dobra odpowiedz. Merytoryczna!

 

Mam jednak teraz pytanie, zarejestrowałem się w Bolt i chciałbym oczywiście jeździć tam legalnie. Nikt jednak nie potrafił mi wprost udzielić odpowiedzi na kilka pytań, wiec może spróbuje tutaj.

 

1. jestem podpięty pod partnera, który wysłał mi mailem swoją licencje na WYKONYWANIE KRAJOWEGO TRANSPORTU DROGOWEGO W ZAKRESIE PRZEWOZU OSÓB SAMOCHODEM OSOBOWYM. Oczywiście licencja jest na tego partnera.

 

2. z partnerem mam podpisaną umowę na wynajem mojego samochodu, którym robię przewozy

 

3. posiadam umowę zlecenie na „wykonywanie w sposób samodzielny usług poprzez platformę Uber oraz/lub Bolt w formie elektronicznej przez czas trwania umowy w czasie i miejscu wybranym przez Zleceniobiorcę.”

 

4. psychotesty z kategorii C ważne do marca 2020r

 

5. pozwolenie na przewóz rzeczy (z kat. C)

 

6. OC z NNW na pojazd

 

 

 

co jeszcze, konkretnie, jest wymagane aby w przypadku kontroli ITD nie mieć problemów, bo mniemam ze Panowie taksówkarze prędzej czy później dopuszczą się takiej prowokacji. 

czy mogę traktować psychotesty z kat. C równoznaczne z tymi wymaganymi na kat.B do przewozu osób?

Odpowiedz
Admin Driver
Admin
(@admin-driver)
Dołączył: 2 lata temu

Zawansowany
Posty: 109

Cześć @adrian8891

1. Ja nawet nie dostałem takiej licencji od swojego partnera ale z tego co wiem, to taką licencję partnerzy wprowadzają sami do panelu uber / bolt (muszą) żebyś mógł jeździć. Czy taka licencja jest do czegoś Ci przydatną... temat rzeka. Obecnie działają na rynku korporacje taksówkarskie, które zatrudniają kierowców (którzy nie mają licencji) a licencja jest przypisana na samochód firmy taxi i biznes się kręci...
2. No i super, większość osób tak działa.
3. No i dobrze masz tyłek kryty.
4. Gadałem ze swoim partnerem dzisiaj i zapytałem o twoje badanie które masz z C, niestety takie badanie nic nie wnosi. Należy zrobić badanie psychotechniczne ale na taxi. Pewnie jest to samo badanie tylko na zaświadczeniu napiszą, że nie na C a na taxi. Badanie psychotechniczne na Taxi warto już teraz mieć!
5. To raczej nic nie ma wspólnego z przewozem osób / taxi.
6. Wiadomo obowiązkowe OC musi być zawsze.

W obecnej sytuacji prawnej mamy brak regulacji, które by precyzowały co kierowcy Uber / Bolt powinni spełniać. Zapewne wiesz, że od nowego roku wchodzi ustawa, która ma to zmienić, także jest to okres przejściowy.

Konflikt na linii kierowcy Uber vs Taxi wg. mnie przygasł, taksówkarze widzą, że za kilka miesięcy wejdą nowe przepisy i nie wiedzą jak na tej zmianie wyjdą - czy udupi to uberowców i ucieszy taksiarzy czy jednak poluzuje cały rynek i "zniszczy zawód zaufania publicznego" jakim jest ponoć Cierpiarstwo i okradanie pijanych na przystanku LOL.

Dlaczego piszę o tym konflikcie na linii Uber - Taxi? Bo ma on gigantyczny wpływ na nagonki na kierowców Ubera jakie kiedyś robili taksiarze + wzywana przez nich policja. Dlatego nie przyjmuj kursów gotówkowych, bo tam jest haczyk aby wzywać policję i próbować Ci robić pod górkę przez taksiarza.

Policja sama z siebie nigdy nie ganiała kierowców Ubera a sławetne ITD raczej zajmuje się kontrolą ciężarówek przy trasach a nie kontrolą prywatnych samochód, które jeżdżą po mieście.

Po nowym roku ma się sporo zmienić, bo wchodzi nowela ustawy o przewozie osób, tutaj masz link do niej http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20011251371/U/D20011371Lj.pdf

Na obecną chwilę jest totalny pierdolnik, nawet sami partnerzy nie wiedzą jak to będzie po nowym roku - jednego dnia jest informacja, że będzie obowiązkowa apka taksometru cyfrowego innego dnia, że wystarczy sam licznik w apce uber / bolt. Okres przejściowy ma trwać od stycznia do marca, żeby się przystosować do zmian i wtedy będzie można stwierdzić jak w praktyce będą wyglądały szczegółowe wymogi dla kierowców Uber / Bolt.

Póki co zalej do pełna i w drogę i pamiętaj aby omijać kursy gotówkowe i w razie ewentualnej rutynowej kontroli policji nie epatować tym, że jesteś kierowcą Uber / Bolt tylko wieziesz kolegę lub koleżankę 🙂 Klienci Ubera i Bolta to w 95% młodzi i bardzo fajni ludzie, którzy na bank przy jakiejkolwiek kontroli i ewentualnych zostaną twoim przyjacielem 🙂

Odpowiedz
vano
 vano
Registered
(@vano)
Dołączył: 12 miesięcy temu

Nowicjusz
Posty: 3

@ Admin-водитель

Cześć, zacząłem pracować jako partner, ale nie znam niuansów, jeśli to możliwe - napisz na maila, chcę bardziej szczegółowo porozmawiać
mystikvano@gmail.com

Odpowiedz
Admin Driver
Admin
(@admin-driver)
Dołączył: 2 lata temu

Zawansowany
Posty: 109

Cześć @vano

chyba coś źle napisałeś, bo jak można być partnerem i współpracować z kierowcami a nie wiedzieć nic na ten temat? Może Ci chodzi o to że jesteś kierowcą? 🙂

Odpowiedz
vano
 vano
Registered
(@vano)
Dołączył: 12 miesięcy temu

Nowicjusz
Posty: 3

@admin-driver

może nie naprawiłem tego - naprawdę jestem partnerem. I jestem zainteresowany sposobem dokonywania potrąceń księgowych dla kierowców, którzy są ze mną związani. Zbyt wiele niuansów, ponieważ reprezentuję SP z o.o.

Odpowiedz
Admin Driver
Admin
(@admin-driver)
Dołączył: 2 lata temu

Zawansowany
Posty: 109

@vano

mój partner potrąca mi 8% VAT.

Odpowiedz
Amygdala
Registered
(@amygdala)
Dołączył: 9 miesięcy temu

Początkujący
Posty: 7

@dadits

Witam. Zapraszamy do naszego centrum medycznno-psychologicznego na badania. W ciągu jednej wizyty zrobicie Państwo wszystkie badania tzn. Psychotechnikę, orzeczenie lekarskie i konsultacje okulisty. Jeżeli przewozicie Państwo osoby lub rzeczy to obowiązują was badania z art 43 transport drogowy oraz psychotechnika art 39. Każdy kierowca musi mieć też zadany obowiązkowo wzrok. W naszym centrum przy ul Dereniowej 9 w Warszawie zrobia Państwo komplet w promocyjnej cenie 350zł. Badamy też po ukraińsku, rosyjsku i angielsku. Zapraszamy www.amygdala.pl zapisy pod numerem 535 021 194

Odpowiedz
Amygdala
Registered
(@amygdala)
Dołączył: 9 miesięcy temu

Początkujący
Posty: 7

UWAGA! zmiana adresu przychodni na ul. Indiry gandhi 27A ( ok 100m) od dotyczasowego miejsca

zapraszamy na badania!

rejestracja codziennie od 8-20

tel 535-021-194 lub przez stronę www.rejestracja.amygdala.pl

Odpowiedz
lowrider
Posty: 40
Registered
(@lowrider)
Wtajemniczony
Dołączył: 1 rok temu

ile kosztuje okulista?

Odpowiedz
Amygdala
Posty: 7
Registered
(@amygdala)
Początkujący
Dołączył: 9 miesięcy temu

Sama konsultacja okulistyczna kierowcy to 80zl, psychotechnika to stawka ustawowa - 150ZL, orzeczenie lekarskie art 43 transport drogowy to 200zl. W komplecie dla Państwa tylko 350zł 

Odpowiedz
kaczorek1234
Posty: 6
Registered
(@kaczorek1234)
Początkujący
Dołączył: 7 miesięcy temu

W Krakowie robia to samo ze 250zł, psychotesty owszem stawka jest odgórna 150zł ale orzeczenie lekarskie nie ma stawek urzędowych i 100zł orzeczenie wychodzi czyli 250zł komplet najtaniej co znalazłem.

Odpowiedz
1 Odpowiedz
leka
 leka
Registered
(@leka)
Dołączył: 7 miesięcy temu

Nowicjusz
Posty: 2

@kaczorek1234 where are they doing those in krakow? Could you please share name of the company or address?

 

Odpowiedz
kaczorek1234
Posty: 6
Registered
(@kaczorek1234)
Początkujący
Dołączył: 7 miesięcy temu

Hi the whole physical tests and medical examination takes places at Płaszowska street at Podgórze suberbs. All will take about 2-3 hours and costs 250pln for two docunents

Odpowiedz
1 Odpowiedz
martocho
Registered
(@martocho)
Dołączył: 5 miesięcy temu

Początkujący
Posty: 7

@kaczorek1234 Krakow Plaszowska Street, and you can write the number ?
250 pln for a set of medical examinations + psychotechnical ?

Odpowiedz
kaczorek1234
Posty: 6
Registered
(@kaczorek1234)
Początkujący
Dołączył: 7 miesięcy temu

Yes for a full set off papers needed for taxi licence

Odpowiedz
martocho
Posty: 7
Registered
(@martocho)
Początkujący
Dołączył: 5 miesięcy temu

Okay, thanks. 27 Płaszowska Street?

Odpowiedz
mackolilk
Posty: 4
Registered
(@mackolilk)
Nowicjusz
Dołączył: 2 miesiące temu

W Poznaniu możesz spokojnie zrobić badania w Autodrive. Szybko sprawnie i bez problemów. Robiłem tam ostatnio badania i było ok

Odpowiedz
Udostępnij: