Początki przygód z ...
 
Powiadomienia
Wyczyść wszystko

Początki przygód z Boltem


Babcia
Posty: 1
Registered
Topic starter
(@babcia)
Nowicjusz
Dołączył: 1 miesiąc temu

Witam wszystkich. Będzie nieco długo. 

Jestem tu nowy, od kilku godzin przeczesując internet w poszukiwaniu informacji odnośnie rozpoczęcia współpracy na terenie miasta Rzeszów.  Czytałem już wiele, ale nadal nie ma nigdzie czarno na białym i od A do Z. Całe moje życie kręci się za kierownicą jednak przyszedł czas zostawić Europe i częściej bywać w domu niż raz na 3 tygodnie. Zamierzam kupić skodę Octavie z 2017r w kombi (taka mi się podoba w 1.6tdi) i chciałbym tym autem zacząć współpracę z Boltem.  Jako że jestem na własnej działalności (na 8% ryczałcie) zastanawiam się co poczynić w tym kierunku. Badania w kierunku na taxi jiz zrobiłem lekarskie i psychotesty. Rozumiem że zaraz po kupnie auta muszę zrobić przegląd pod taxi ( ponoć nie ma potrzeby mieć już żadnych urządzeń w aucie, jednak chyba powinienem skądś wykombinować jakieś oznaczenie na drzwi czy na dach jakiś kogut?) Co za tym idzie rozumiem że to we własnym zakresie przed badaniem technicznym. Następnie szukam partnera? Tak się składa że zacząłem od D**** strony, bo juz jakiegoś znalazłem i nawet dostałem już skan licencji. (Nie ma go na liście najbardziej polecanych partnerów w mieście, ale zasugerowałem ofertą pracy), więc dla jasności wpierw robimy sobie badania? Następnie przegląd auta z wpisem do dowodu? By Następnie podpiąć się pod jakiegoś partnera i zacząć jeździć? Wygląda to bardzo łatwo, ale ciekaw jestem jak wygląda w rzeczywistości. Zakładając ze nie każdy ma pojęcie w kwestii rozliczeń w partnerem czy ogólnej zasady współpracy z Boltem. Wybaczcie monolog, ale lepiej wcześniej się dopytać niżeli później szukać ratunku.

2 Odpowiedzi
luqerson
Posty: 2
Registered
(@luqerson)
Nowicjusz
Dołączył: 1 miesiąc temu

Cześć

 

W ubiegłym roku podjąłem współpracę z partnerem w Krakowie.

Na początku była to chyba najczęściej spotykana współpraca.

Zmiany 12h, kursy na samochodzie partnera, podział utargu 50/50, paliwo, serwis, myjnia po stronie partnera.
Ostatecznie postanowiłem, że zacznę korzystać ze swojego auta, będę bardziej niezależny ponieważ mogę wyjeżdżać kiedy chce.

 

1. Na początek poszukaj partnera i ustal korzystne warunki.
    (u mnie wygląda to tak)
    - 100% utargu dla mnie,
    - paliwo, serwis, myjnia, samochód są po mojej stronie
    - partner udostępnia mi swoją licencję i rozlicza aplikacje raz w tygodniu
    - co tydzień partner pobiera sobie od mojego utargu 50zł (bez względu na to ile zarobię), chyba że w danym tygodniu nie jeżdżę to wtedy nic nie płacę
    - podatek 8%, normalnie powinien być odliczany od kwoty utargu, ja dogadałem się tak, że przy tankowaniu biorę fakturę za paliwo na NIP partnera, oni sobie to wrzucają w koszty, a mi nie odejmują 8% z utargu.
    - umowa na wynajem mojego samochodu (potrzebują tego do wydania wypisu z licencji na Twoje auto)
    - umowa zlecenie 1/16 (wymagane do przelewów)

2. Przygotowanie auta do przeglądu TAXI
    - musisz wyposażyć się w koguta, który ma własne źródło światła, tu research zostawiam Tobie, dodam że zakres cen to od 30zł-200zł,
    - kolejna rzecz to koło dojazdowe lub zestaw naprawczy,
    - trójkąt, gaśnica, apteczka,
    - taksometr faktycznie nie jest już wymagany, diagnosta zaznaczy jego brak na dokumencie
(ma to swoje wady, bo nie będziesz mógł zbierać ludzi poza aplikacjami)
    - oczywiście sprawne auto

Za przegląd zapłacisz coś koło 46zł, dostaniesz dokument potwierdzający, że auto jest przystosowane do przewozu osób. Następnie musisz udać się do urzędu żeby na podstawie tego dokumentu wbili Ci to w dowód rejestracyjny
Składasz wniosek o dodanie adnotacji TAXI, jak będziesz miał to w dowodzie to teraz musisz umówić się z partnerem i podpisać kilka dokumentów.

Teraz to partner zgłasza się do Urzędu Miasta i składa wniosek od odpis z licencji do Twojego samochodu, trzeba poczekać ok 1-2tyg na odpis z licencji, potrzebny jest jeszcze identyfikator kierowcy TAXI (wymagane zdjęcie) koszty ok 50-70zł za całość.

Jak już otrzymasz wypis z licencji i identyfikator to zostało oklejenie auta, w zależności od miasta może się różnić więc musisz sobie to sprawdzić we własnym zakresie.
Ceny za komplet tych naklejek to ok 50zł.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to powinieneś zgłosić się do firmy, u której masz wykupioną polisę i ich o tym fakcie poinformować, pewnie przeliczą polisę jeszcze raz i będziesz musiał dopłacić +/-200zł za rok w zależności od Twoich zniżek ale przynajmniej w razie jakiejś kolizji jesteś czysty.

Na koniec zostaje założenie konta na aplikacjach Bolt/Uber, w moim wypadku zajmował się tym partner, Ty będziesz musiał załatwić zaświadczenie o niekaralności koszt ok. 30zł

 

Tyle ode mnie.

 

Powodzenia!

 

 

 

 

 

 

 

Odpowiedz
osobowy.info
Posty: 16
Registered
(@osobowy-info)
Początkujący
Dołączył: 2 miesiące temu

Robisz przegląd w OSKP, nie musisz mieć taksometru, wystarczy, że pokażesz aplikację. Obowiązkowe wyposażenie taksówki to kogut, apteczka, koło dojazdowe/ zapasowe, narzędzia do zmiany koła, gaśnica, trójkąt, oznakowanie boczne. Rodzaj oznakowania ustala miasto w drodze uchwały. Uchwała dla Rzeszowa – http://edziennik.rzeszow.uw.gov.pl/WDU_R/2017/3977/akt.pdf

Po pozytywnym wyniku badania technicznego dostaniesz zaświadczenie o przeprowadzonym przeglądzie z którym udajesz się do wydziału komunikacji. Tam wbiją Ci do dowodu rejestracyjnego adnotację taxi. Zostanie Ci tylko zaświadczenie o niekaralności z sądu i wykupienie polisy OC na taxi. Dokumenty przekazujesz wybranemu partnerowi od którego otrzymasz wypis z licencji i możesz jeździć.

Odpowiedz
Udostępnij: